Drapieżna szkoła, czyli witamy w "Akademii mroku"Autor: Gabriella Poole 
Liczba stron: część pierwsza - 262, część druga - 262, część trzecia - 268.

Część pierwsza: "Wybrańcy losu"
Szkoła, mrok, zagadki - to wszystko wiąże się z wampirami, ale nie tym razem. Historia ta jest inna niż wszystkie, gdyż dotyczy energii ducha, a nie krwi. Główna bohaterka odrazu wyczuła tajemnice, które ją przyciągały jak magnes przez co wpadła w kłopoty, które na końcu tylko na chwile przycichły. Książka bardzo mnie zaskoczyła i warta jest sięgnięcia po nią, szczególnie przez osoby uwielbiające mroczne tajemnice. :)


Część druga: "Więzy krwi"
Kolejna książka i kolejne miasto, a co za tym idzie - kolejne mroczne zagadki. Cassi pomimo rozdzielności duszy "wybranej" walczy z jej mocą, głodem, a przede wszystkim kłopotami. Jednak pomimo trudności zamiast o swoje dobro, walczy o dobro przyjaciół, choć jeden z nich odwraca się od niej po jej przemianie.
Jednak jest jeden najważniejszy wniosek, a mianowicie "prawdziwego przyjaciela poznasz w najtrudniejszej chwili". A ci bohaterowie są tego żywym przykładem.
Książka godna polecenia. :)


Część trzecia: "Rozdarte dusze" 
Ostatnia część i kolejne nowe miasto. Tym razem tropikalna miejscowość ale za to mroczniejsze zagadki. Można tutaj odnaleźć dużo ciekawych wątków, które prowadzą do wyjaśnienia zagadek, które czają się "tuż za rogiem". Najważniejszą rzeczą a raczej rzeczami są mistyczne artefakty, które czają w sobie moc. Niestety to wszystko do wielu śmierci oraz ucieczki ukochanego głównej bohaterki.
Książka najlepsza z trylogii, dlatego najbardziej ją polecam. :)


Trylogia inna niż wszystkie , ale najbardziej intrygująca i mroczna. :)
Każda osoba lubiąca ciemność i dreszcz emocji powinna zaopatrzyć się w tą trylogię.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Miłość może mieć twoje imię, czyli "Until November"

Moje imię to twoja modlitwa, czyli "Uwikłani.Chandler"

Pokusa to twoje imię, czyli "Uwikłani.Pokusa"